Fizioterapija

Print

Fizioterapijai jeb ārstnieciskajai vingrošanai zinoša fizioterapeita vadībā ir liela nozīme hemofilijas gadījumā, jo ar tās palīdzību var atjaunot un stiprināt bojātos muskuļus, mazināt sāpes un iekaisumu, palielināt kustību amplitūdu. Tomēr jāņem vērā, ka nepareizi veikts vingrojums var kaitēt veselībai, tālab pēc padoma jāvēršas pie fizioterapeita, kurš ir specializējies darbā ar cilvēkiem, kam ir asinsreces traucējumi.

Stipri muskuļi aizsargā un atbalsta locītavas, tālab ar spēka vingrinājumiem var mazināt spontānas asiņošanas risku. Līdzsvara treniņš ne tikai mazinās līdzsvara problēmas un uzlabos stāju, bet arī mazinās ar līdzsvaru saistītu traumu un negadījumu skaitu. Vingrojumi locītavu kustībām palīdz mazināt jau bojāto locītavu stīvumu un palielina to kustīgumu, tādējādi arī mazinot spontāno asiņošanu.

Fizioterapijai ir būtiska loma arī smagākos gadījumos – pēcoperācijas perioda rehabilitācijā, lai veicinātu atveseļošanos pēc bojātās locītavas implantēšanas.

Fizioterapeits ikvienam cilvēkam ar hemofiliju izveido personalizētu vingrojumu plānu, jo katra cilvēka situācija ir atšķirīga – gan hemofilijas forma, gan asiņošanas skartās vietas un smagums.

C-ANPROM/LV/ADYN/0055

HEMOFILIJAS ĀRSTĒŠANA

Hemofilijas ārstēšanas pamatā ir asinsreces faktora aizstājterapija. Ārstēšanu katram cilvēkam ar hemofiliju individuāli pielāgo atkarībā no slimības smaguma pakāpes un pašreizējā asinsreces faktora līmeņa asinīs.

Palīdzības centri

Visi centri