Hemofilijas pazīmes Hemofilijas komplikācijas

Hemofilijas simptomi

Print

Hemofilijas simptomi un to radītās komplikācijas tiešā veidā ir saistītas ar hemofilijas smaguma pakāpi. Vieglas hemofilijas gadījumā simptomi būs mazāk izteikti un komplikāciju risks būs mazs, savukārt cilvēkam ar vidēju vai smagu hemofiliju slimības simptomi var tieši veicināt komplikāciju attīstību.

Katrai asiņošanas epizodei ir nozīme, jo tā liecina par slimības attīstību un kontroli. Ikviena atkārtota locītavas iekšējā asiņošana jeb hemartroze tuvina neatgriezeniskam locītavas bojājumam, bet to var novērst, mazinot asiņošanas epizožu skaitu. Kā? Ikvienam cilvēkam ar hemofiliju ikdienā ir jāseko līdzi asiņošanas un zilumu epizodēm, tās atzīmējot īpaši šim mērķim atvēlētā dienasgrāmatā. Šāds aktivitāšu un simptomu epizožu reģistrs ir nenovērtējams palīgs ārstam, lai izveidotu personalizētu ārstēšanas un profilakses plānu konkrētam pacientam, tādējādi izvairoties no novēršamas asiņošanas un mazinot citus hemofilijas simptomus un komplikācijas.

HEMOFILIJAS ĀRSTĒŠANA

Hemofilijas ārstēšanas pamatā ir asinsreces faktora aizstājterapija. Ārstēšanu katram cilvēkam ar hemofiliju individuāli pielāgo atkarībā no slimības smaguma pakāpes un pašreizējā asinsreces faktora līmeņa asinīs.

Palīdzības centri

Visi centri