Par hemofiliju vecākiem Bērnam par hemofiliju

Bērnam par hemofiliju

Print

Hemofilija ir asins slimība. Ja tev ir hemofilija un tu iegriezīsi pirkstā, tas asiņos daudz ilgāk nekā citam bērnam, kuram hemofilijas nav. Tas ir tādēļ, ka tavām asinīm ir grūtāk pārstāt tecēt.

Lai apturētu pirksta asiņošanu, tavās asinīs ir jābūt asins šūnām, ko sauc par trombocītiem, un dažām palīgvielām, kuras tādā kā tīklā sasaista trombocītus un aizsprosto pušumu.

Cilvēkiem ar hemofiliju asinīs nav viena no šīm svarīgajām palīgvielām, tādēļ asiņošanas norit ilgāku laiku.

Par laimi, zinātnieki ir izpētījuši, kā asins recēšanai nepieciešamo palīgvielu izgatavot rūpnīcā. No palīgvielas gatavo zāles, kuras cilvēki ar hemofiliju ievada savās asinīs.

Diemžēl problēmas rada ne tikai ārēja asiņošana, ja esi savainojies ar kādu asu priekšmetu. Asiņošana var noritēt arī ķermeņa iekšpusē, un asinis var nonākt vietās, kur tām nav jābūt.

Kad asinis ieplūst locītavā, piemēram, celī, tas ir ļoti sāpīgi, un celis nekustas tā, kā tam būtu jākustas. Tādēļ ir ļoti svarīgi pēc iespējas ātrāk pārtraukt šādu asiņošanu. Kā? Asinīs ir jāievada trūkstošā asinsreces palīgviela. Kad asinīs ir visas vajadzīgās palīgvielas, tās kopīgi darbojas, lai asinis paliktu tur, kur tām jābūt.

Ja asinis locītavā ir ieplūdušas vairāk nekā vienu reizi, tas var kaitēt locītavai. Var notikt pat tā, ka locītavu vairs nekad nevarēs normāli kustināt. Tādēļ ir svarīgi ārstēties, kā ārsts to ir noteicis, lai locītavas un viss ķermenis būtu aizsargāts pret iekšēju asiņošanu.

Tā ir, ka bērniem ar hemofiliju ir jābūt nedaudz piesardzīgākiem nekā citiem bērniem. Jebkura trauma, pat ja tā ir sīka, var izraisīt asiņošanu – vai nu ķermeņa ārpusē vai iekšpusē, vai ķermeņa daļās, kur asinīm nav jābūt.

Bet nebēdā, bērni ar hemofiliju var rotaļāties un darīt visu tāpat kā citi bērni. Viņiem tikai jābūt uzmanīgākiem un jālieto zāles tā, kā to ir noteicis ārsts.

 Palīgvielas, kuras pēc traumas var pārtraukt asiņošanu un pasargāt locītavas pret asiņošanu un bojājumiem, var uzņemt tikai ar zālēm. Tādēļ lieto zāles, kā tas ir nepieciešams! Un atzīmē dienasgrāmatā ikvienu gadījumu, kad tev bija zilums vai asiņošana. Parādi to savam ārstam!

Esi uzmanīgs un rūpējies par sevi!

HEMOFILIJAS ĀRSTĒŠANA

Hemofilijas ārstēšanas pamatā ir asinsreces faktora aizstājterapija. Ārstēšanu katram cilvēkam ar hemofiliju individuāli pielāgo atkarībā no slimības smaguma pakāpes un pašreizējā asinsreces faktora līmeņa asinīs.

Palīdzības centri

Visi centri